Nyheter

Årsmøtet avholdt

Sprint-Jeløy årsmøte torsdag den 11.juni 2012

 Sprint avholdt årsmøte på torsdag kveld og styret kunne legge frem et godt resultat og en solid egenkapital, etter 2019 sesongen. Sportslig ble også 2019 bra, både for barn- og ungdomslag i jente- og gutteseriene og  for seniorlagene. Gutt 2006 ble kretsmestere og vant i tillegg begge inne-cupene i Mossehallen. I tillegg tok de seg til 1/8 dels finale i Gothiacup, hvilket også G 2005 laget gjorde.  Kubbens A-lag tok en sterk tredje plass i Amedialigaen, etter Fredrikstad og Kvik Halden sine rekruttlag. Klubbens C-lag tok KM tittelen i 7.divisjon og sikret seg dermed opprykk til 6.divisjon.

Ved utgangen av 2019 registrerte klubben nesten 700 medlemmer hvorav 200 av disse er jenter. Jenteandelen står for den største veksten på medlemsiden, i klubben.

Damegruppen og Old Boys ble tildelt hedersprisen Den Gyldne Vaffel, som takk for hjelp og støtte gjennom flere tiår. Da Damegruppen la ned sitt virke for et par år siden, forærte de klubben i sitt hjerte ,et sekssifret beløp. Oppspart på bl.a vaffelsalg, loddsalg og andre aktiviteter gjennom mange år. Old Boys har også bidratt på flere områder gjennom klubbens historie. Både økonomisk og ved dugnadsinnsats.

Isak Tollerud og Trygve Simonsen mottok også samme utmerkelse for sitt engasjement og innsats for klubben.

På slutten av årsmøte ble Arne Simonsen tildelt Sprint-Jeløys ærespris, etter mange år med flere verv i styre og forskjellige utvalg. (bilde av Arne Simonsen t.h. og hans lillebror Trygve Simonsen, med hver sine priser)

Årsmøte valgte inn tre nye medlemmer i styret. Silja Dagenborg, Anders Magnusson og Erik Syvertsen. Arne Simonsen, Lars Arild Olsen og Johan Storvik tok alle gjenvalg. Det samme gjorde også varamedlemmer Irene N. Pair og Svein Holmen

.