Mot et meget godt Nordstrand- lag endte det til slutt med 3-1 tap.
Den første halvtimen var solide fra våre utvalgte. Vi ble tidvis spilt lave, men de gangene vi klarte å komme oss ut av Nordstrand sitt sterke gjenvinningspress skapte vi noen store sjanser.
En av disse ble også omsatt i scoring da vi etter ca. 20 minutter utnyttet en overgang. Eirik Kaldheim fant Alban Ramadani i boksen, som enkelt satte ballen i mål med et flott hodestøt.
Like etter hadde vi nok en mulighet til å øke til 2-0, men på mystisk vis klarte vi ikke å finne veien til nettmaskene.
Vertene hadde mye ball, men vi var solide i vårt forsvarsspill noe som gjorde at de ikke kom til mange muligheter.
De siste 15 minuttene ble vi derimot spilt veldig lave, og i det 40. minutt fikk hjemmelaget uttelling for dette.
Dermed 1-1 til pause.
De siste 45 minuttene skulle bli noe tyngre sett med Sprint- øyne. Vi klarte ikke i like stor grad å sette opp gode kontringer som i første omgang. Foruten en heading i stolpen og en tvilsom annullering hadde vi ikke så mye å by på.
Den gode strukturen vi hadde i første omgang forsvant mer og mer utover i omgangen. Dermed fikk hjemmelaget puttet ytterligere to baller i nettet.
Dermed endte det med 3-1 tap. Dette mot en sterk motstander som ble nummer fem i 3.divisjon i fjor.
Vi tar med oss en meget sterk første halvtime hvor vi var gode. Videre fikk vi trent mye på forsvarsspill. I tillegg ble vi satt skikkelig på prøve i en del faser av spillet som vi vanligvis ikke opplever i 4. divisjon.
Ny kamp i vinterserien til lørdag. Da venter nok en sterk motstander i Drøbak Frogn.
Vi takker Nordstrand for en interessant kamp og ønsker de lykke til videre.
Andre resultater fra runde 1 i vinterserien:
Holmlia- Drøbak Frogn 1-0
Christiania BK- Sagene 6-0
Kampfakta:
Nordstrand- Sprint-Jeløy
Resultat:
3-1 (1-1)
Mål:
(20 min.) 0-1. Alban Ramadani (Eirik Kaldheim/Ervin Kozica)
(40 min.) 1-1. Ukjent
(60 min.) 2-1. Ukjent
(75 min.) 3-1. Ukjent
Lagoppstilling:
Bjørn Erik Kristiansen- Marcus Ohlsson (Amandus Holme Hovrud i 15 min.), Knut Simen Johannessen (Terje Tangen i 15 min.), Markus Rivelsrød Nilsen- Eirik Kaldheim, Christian Bergseng (Mads Dyrseth i 30 min.), Erlend Kiani, Ervin Kozica, Antonio Fosser (Petter Kobberstad i 30 min.)- Alban Ramadani, Aleksander Holmen (Andriu Maican Velasquez i 30 min.)