Nyheter

Gothia-cup evaluering styremøte 21.august

Styret har i møte 21.aug behandlet saken, og har fattet følgende vedtak:

SK Sprint-Jeløy har nulltoleranse for bruk av alkohol for spillere, trenere og ledere i forbindelse med reiser og cuper hvor klubbens lag deltar.

 

 

Det vil bli avholdt styremøte i Sprint onsdag 21. august hvor behandling av brudd på regler under Gothia er en av sakene på agenda.

Reglene omkring alkohol er denne gangen brutt av en av våre trenere, som ble beruset en kveld og skapte oppstyr og uro da han kom tilbake til hallen hvor spillerne overnatter under turneringen. Den omtalte treneren kom alene inn etter alle andre. De andre holdt seg til regelverket og hadde noen enheter og deretter i hallen til avtalt tid. Det var flere voksne ansvarlige i hallen hele kvelden, som selvsagt var edru. Disse fikk i løpet av kort tid roet situasjonen.

Slike brudd på regelverket vårt aksepterer selvfølgelig ikke klubben, klubbens ledelse og styre.

Saken ble behandlet i Kungsbacka, og treneren reiste hjem morgenen etter.

 

Styrets vedtak vil bli kommunisert umiddelbart etterpå.